Business Networking Cocktail
BILETY WYPRZEDANE
TERMIN
12 października, godz. 15.00 – 21.00
MIEJSCE
HE Concept Store
EUROPEJSKI BOUTIQUES
Raffles Europejski Warsaw ul. Krakowskie Przedmieście 13, Warszawa
ORGANIZATOR
BILET WSTĘPU
PARTNERZY WSPIERAJĄCY
PATRONATY MEDIALNE
PARTNERZY POKAZU MODY
Business Networking Cocktail
Prowadzący wydarzenie:
Redaktor naczelny Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet oraz z-ca
Redaktora Naczelnego Rzeczpospolitej, członek Rady Ekspertów Klubu Inwestorek Indywidualnych
14.45-15.30 Rejestracja Gości
Powitanie gości:
Andrzej Stec, redaktor naczelny Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet oraz z-ca Redaktora Naczelnego Rzeczpospolitej, członek Rady Ekspertów Klubu Inwestorek Indywidualnych
Ewa Kumorek-Fedor, założycielka i prezes Klubu Inwestorek Indywidualnych
Tomasz Kozłowski, prezes zarządu Europejski Property
15.30-18.00 Część merytoryczna
15.45-16.25 Inwestorka Indywidualna czyli kto?
Prezentacja Klubu Inwestorek Indywidualnych
Założycielka i prezes Klubu Inwestorek Indywidualnych.
Kobieta inwestująca nadwyżki finansowe w sektory i produkty, które rozumie i lubi, którą cieszą własne sukcesy finansowe to wciąż rzadkość. Boimy się popełnić błąd i nie wierzymy we własne umiejętności. Nie mamy świadomości, że możemy z tego procesu czerpać zyski, przyjemność i satysfakcję.
Misją Klubu Inwestorek Indywidualnych jest edukacja finansowa oraz budowanie wśród kobiet postaw przedsiębiorczych, inspirowanie i wspieranie ich do rozwijania własnych firm i niezależności finansowej.
15.45 – 16.25 PANEL DYSKUSYJNY – Inwestowanie w warunkach inflacji
MODERATOR: Andrzej Stec, redaktor naczelny Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet, oraz z-ca Redaktora Naczelnego Rzeczpospolitej, członek Rady Ekspertów Klubu Inwestorek Indywidualnych
Z powodu inflacji pieniądz traci wartość, ale to nie oznacza, że nie możemy zarobić nawet w ciężkich czasach. Gdzie zatem alokować środki: w sektory defensywne, obligacje, surowce czy nieruchomości? Jak budować portfel swoich aktywów? Jak dobrać strategię do naszych celów? Czy wybrać horyzont krótko- czy długoterminowy? Debata ekspertów pomoże znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania.
Prelegenci:
Sylwia Jaśkiewicz, Dyrektor Zarządzający, Wydział Analiz i Rekomendacji DM BOŚ SA
Anna Tuzek – Dyrektor ds. Marketingu Invest Komfort
Jarosław Grzywiński – były prezes Giełdy Papierów Wartościowych, ekspert rynków kapitałowych w BCC, członek Rady Ekspertów Klubu Inwestorek Indywidualnych
Piotr Szulec – Prezes Zarządu, Skarbiec TFI
Marcin Ciechoński – Dyrektor Marketingu Saxo Banku w Europie Środkowo-Wschodniej
16.25-16.35 Przerwa
16.35-17.15 PANEL DYSKUSYJNY: Inwestycje alternatywne
MODERATORZY: Ewa Kumorek-Fedor, prezes Klubu Inwestorek Indywidualnych, Szymon Ostrowski – Dyrektor Zarządzający, Newport Logistics Fund
Widmo spowolnienia gospodarki, a nawet kryzysu gospodarczego przyczyniło się do zwrócenia się ku produktom luksusowym niosącym ze sobą szansę stabilnej inwestycji będącej sposobem na ucieczkę przed inflacją. Eksperci porozmawiają o możliwościach inwestowania w złoto, brylanty, dzieła sztuki. Jednocześnie powiemy o usługach family office. Family office to w Polsce wciąż mało znana dziedzina usług kompleksowego zarządzania rodzinnym majątkiem, poczynając od obsługi obowiązków finansowo-podatkowych, po lokowanie kapitału, głównie w zakresie inwestycji alternatywnych, które wymagają sporej znajomości ich specyfiki oraz wykonywania wielu czynności związanych na przykład z przechowywaniem, ubezpieczeniem, czy tworzeniem i zarządzaniem portfelem oraz dbałością o wzrost jego wartości. Z oferty typu family office warto jest korzystać na jak najwcześniejszym etapie planowania finansów osobistych, tak aby nawet nie mając jeszcze wielkich zasobów móc racjonalnie budować zdywersyfikowany portfel z myślą o wieloletniej perspektywie i uwzględniając możliwe zawirowania na rynkach finansowych. Akcje, obligacje czy lokaty bankowe nie zawsze są wystarczającym rozwiązanie i bywają narażone na zmienność warunków. Z tego względu bobrze mieć w portfelu różnego rodzaju aktywa alternatywne, które stanowią bufor zabezpieczający przed rynkowymi niepokojami i stabilizują wartość posiadanego majątku. W długim horyzoncie dzieła sztuki, metale szlachetne, czy dobra luksusowe nie tylko chronią przed nieoczekiwanymi wydarzeniami, ale także pozwalają na ochronę przed inflacją.
Prelegenci:
Katarzyna Łomnicka – Prezes Zarządu Smartprofit Finder AG Switzerland
Jan Koszutski – Członek Rady Nadzorczej DESA Unicum, najstarszy i największy w Europie Środkowo Wschodniej dom aukcyjny
Maciej Samcik – dziennikarz, komentator ekonomiczny, bloger finansowy, członek Rady Ekspertów Klubu Inwestorek Indywidualnych
Dariusz Świętek – Dyrektor sprzedaży w Grupie Goldenmark
17.15-17.25 Przerwa
17.25-18.00 WRĘCZENIE STATUETEK „Kobieta Biznesu 2022 roku” przyznanym przez Radę Ekspertów Klubu Inwestorek Indywidualnych
Kapituła Klubu Inwestorek Indywidualnych nagradza kobiety o wybitnych osiągnięciach biznesowych, których sukcesy mogą stanowić inspirację dla innych pań.
Część nieoficjalna
18.00-18.25 Pokaz mody
Najgorętsze trendy sezonu: ubrania, biżuteria i akcesoria stanowiące autorską kolekcję HE Concept Store. Wyselekcjonowane marki i ich modowe przeboje na sezon FW 2022/2023 oraz oraz prezentacja kolekcji projektantki Loren, unikatowych ekskluzywnych skórzanych gorsetów ręcznie szytych marki LA REN.
18.25 Networking
20:30-21:00 – Zakończenie wydarzenia
Dla chętnych kontynuacja wydarzenia odbywać będzie się w Long Bar Raffles (wejście od ulicy Tokarzewskiego-Karasiewicza)
Grupa docelowa: prezeski oraz prezesi, inwestorki, inwestorzy, kobiety biznesu, przedstawiciele instytucji finansowych.
Partnerzy wspierający
Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie ukończył kierunek Ekonomika i Organizacja Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie ukończył studia podyplomowe „Podyplomowe Studium Inwestycji w zakresie inwestycji kapitałowych i projektów rozwojowych firmy”. Od 1997 r. związany jest z rynkiem kapitałowym. Piotr Szulec posiada wieloletnie doświadczenie pracy w różnych podmiotach rynku finansowego na stanowiskach eksperckich, menedżerskich i dyrektorskich tj. Urząd Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Fortis Bank Polska SA, Xelion Doradcy Finansowi, Partnerzy Inwestycyjni, czy AXA TFI SA. W ostatnich latach był wieloletnim pracownikiem grupy kapitałowej Pioneer Pekao Investment Management S.A., w tym Pioneer TFI S.A. (obecnie Pekao TFI S.A.), a ostatnio był zatrudniony w BNP Paribas TFI S.A. na stanowisku Eksperta ds. inwestycji oraz pełnił funkcję Członka Zarządu oraz Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu w spółce Respect Energy Towarowy Dom Maklerski Sp. z o.o. (dawniej CEZ Towarowy Dom Maklerski Sp. z o.o.). Piotr Szulec był uczestnikiem wielu szkoleń specjalistycznych z zakresu rynku kapitałowego, finansów i rachunkowości m.in. ukończył studium dla doradców inwestycyjnych i analityków papierów wartościowych zorganizowane przez IRB, czy „Nowoczesne Zarządzanie Finansowe” zorganizowany przez IFG Francuski Instytut Zarządzania.
Dyrektor Zarządzająca w Wydziale Analiz i Rekomendacji DM BOŚ SA. Analizuje sektory ochrony zdrowia, w tym biotechnologiczny, detaliczny (odzież, obuwie), hurtowy, motoryzacyjny, materiałów budowlanych. W ub. roku zajęła I miejsce w sektorze handel i dystrybucja i II miejsce w sektorze zdrowie i biotechnologia w rankingu gazety Parkiet. Skończyła studia doktoranckie na SGH, ma certyfikat CFA, tytuł Meritum Certified Coach, certyfikat ukończenia To Be More Mentoring Program, CFA Society Poland. Życie zawodowe związała z analizą finansową spółek i ich wycenami. Poprzednio pracowała w ING Barings, ING, CDM Pekao, IDM. W czasie wolnym jest mentorem, business i life coachem, między innymi w ramach projektu „Life Coaching: zaopiekuj się opiekunem” Fundacji Projekt ROZ. Nową pasją jest obszar ESG.
- Absolwent studiów „MBA Finanse” na Akademii Leona Koźmińskiego
- Od 15 lat związany z branża inwestycyjną
- Posiada doświadczenie zarówno z perspektywy pracy z klientami indywidualnymi (Dyrektor sprzedaży)
jak i klientami korporacyjnymi w zakresie budowy strategii zabezpieczających ryzyko walutowe (Dyrektor Departamentu Doradztwa Korporacyjnego) w Domu Maklerskim TMS Brokers
- Pełnił funkcję product ownera nowych platform transakcyjnych – największym projekcie ostatnich lat w Biurze Maklerskim PKO Banku Polskiego
(Dyrektor Biura e-Biznesu w PKO Banku Polskim)
- W Saxo Banku odpowiada za ofertę, marketing i komunikację elektroniczną z klientami z Europy Środkowo Wschodniej.
- Prywatnie od lat inwestuje głównie w akcje i ETFy
Dyrektor sprzedaży w Grupie Goldenmark oraz manager z 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołami sprzedażowymi. W Goldenmark odpowiada za budowę i rozwój największego na polskim rynku zespołu doradców specjalizującego się w sprzedaży metali i kamieni inwestycyjnych oraz sztuki. Prywatnie inwestor i koneser piękna.
Prezes Zarządu Smartprofit Finder AG Switzerland. Szwajcarskiej platformy zarządzania aktywami i family office – oferujacej spersonalizowany dostęp do najlepszych szwajcarskich banków i najlepszej technologii zarządzania aktywami.Doktor nauk ekonomicznych, MBA, MSc magna cum laude oraz absolwent London School of Economics z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym w branży finansowej. Były Dyrektor Wykonawczy UBS Wealth Management, Credit Suisse Switzerland, Santander Switzerland, BIL Luxembourg. Zarządzała klientami Global Family Office, HNW i UHNW oraz osobiście odpowiadała za zarządzanie funduszami o łącznej wartości aktywów pod zarządzaniem 1 bln USD.
Dyrektor Marketingu Invest Komfort – lidera trójmiejskiego rynku deweloperskiego, od 27 lat specjalizującego się w tworzeniu najwyższej klasy nieruchomości mieszkaniowych w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Odpowiada za lokalną oraz ogólnopolską komunikację marketingową oraz PR firmy. Anna jest ekspertem ds. komunikacji marketingowej z ponad czternastoletnim doświadczeniem. Od lat związana z branżą deweloperską, w tym od sześciu lat z nieruchomościami z sektora premium. Doświadczenie zawodowe zdobywała realizując projekty w strukturach agencji reklamowych: The Digitals, Genesis PR oraz w Communication Unlimited, świadcząc usługi dla: Dom Development, Marvipol Development, Ronson Development, GTC, Mennica Deweloper. Przez 5 lat pracowała w BBI Development SA, gdzie m.in. zajmowała stanowisko Head of Marketing. Spółka jest współinwestorem apartamentowca Złota 44, Centrum Praskim Koneser i Centrum Marszałkowska.
W latach 1990-2000 studiował historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1992 jest nieprzerwanie związany z polskim rynkiem aukcyjnym. Początkowo jako specjalista w Domu Aukcyjnym Unicum, od 1998 jako kierownik pionu aukcji w Desa Unicum, w latach 2001-2003, jako właściciel Galerii Staromiejskiej na warszawskiej Starówce a od 2003, jako członek zarządu Desa Unicum. Specjalizuje się w polskiej sztuce od XIX do połowy XX wieku. Poza pełnieniem funkcji zarządczych, zajmuję się weryfikacją autentyczności, ocenami wartości oraz negocjacjami warunków handlowych.
Ekspert ds. Rynków Kapitałowych Business Centre Club, Prezes Instytutu Rynków Kapitałowych i Finansów. Pełnił funkcję Prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Wiceprezesa Rady Giełdy, był dyrektorem wBoard of Directors jednej z największych platform equity trading AQUIS Exchange, z siedzibą w Londynie. Był także Przewodniczącym Rady Nadzorczej Towarowej Giełdy Energii S.A., Przewodniczącym Rady Nadzorczej Bondspot S.A. oraz Przewodniczącym Komitetu Regulacji & Corporate Governance Rady Giełdy. Pełnił także funkcję International Partner w jednej z największych globalnych firm prawniczych Chadbourne & Parke. Członek rad nadzorczych spółek kapitałowych oraz doradca zarządów w procesach IPO oraz projektach inwestycyjnych. Specjalizuje się w prawie rynków kapitałowych, prawie spółek handlowych, a także w organizacji finansowania spółek oraz przedsięwzięć inwestycyjnych. Doradza Klientom w zakresie przygotowania spółek przed IPO, relacji inwestorskich, prawa rynków kapitałowych, kwestiach regulacyjnych związanych z infrastrukturą rynku kapitałowego, organizacji finansowania projektów inwestycyjnych w różnych jurysdykcjach. Doradza również w zakresie emisji obligacji, restrukturyzacji zobowiązań finansowych oraz inwestycji w nieruchomości komercyjne. Ma szereg doświadczeń w zakresie przygotowania prospektów emisyjnych oraz doradztwa w procesach IPO, zarówno na rynku polskim, jak i rynkach zagranicznych (Nasdaq Nordic,London Stock Exchange, Hongkong Stock Exchange, Frankfurter Boerse).
Polski dziennikarz i komentator ekonomiczny, bloger finansowy. Współzałożyciel homodigital.pl. Bloger, influencer, publicysta, ekonomista, analityk zjawisk finansowych. Właściciel serwisu „Subiektywnie o finansach” (www.subiektywnieofinansach.pl). Od 2009 r. do 2017 r. prowadził blog o tej samej nazwie (Samcik.blox.pl) W latach 1997-2018 dziennikarz finansowy „Gazety Wyborczej” i twórca Ekipy Samcika (grupy dziennikarzy prowadzących działalność interwencyjną). Współtwórca i redaktor dodatku „Gazety Pieniądze”, a później „Pieniędzy Ekstra” (czwartkowe strony finansowe w „Gazecie Wyborczej”). Specjalizuje się w tematyce finansowej. Pisze o giełdzie, ubezpieczeniach, inwestowaniu, bankach i finansach osobistych. Laureat prestiżowych nagród dziennikarskich. W 2005 r. otrzymał nagrodę „Grand Press” w kategorii „dziennikarstwo specjalistyczne”, zaś w 2014 r. – „Grand Press Economy”. W 2013 r. uznany za najlepszego dziennikarza ekonomicznego w konkursie im. Władysława Grabskiego, organizowanym przez NBP. Laureat nagrody specjalnej UOKiK, Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club, a także – jako jedyny w kraju dziennikarz dwukrotnie – nagrody „Heros Rynku Kapitałowego” przyznawanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Finalista nagrody im Dariusza Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby. Nagradzany też przez branżowe organizacje rynku finansowego. W 2004 r. został wyróżniony przez Związek Banków Polskich nagrodą im. Mariana Krzaka, zaś w 2006 r. otrzymał nagrodę Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami dla najlepszego dziennikarza piszącego o tematyce funduszy inwestycyjnych. Autor czterech książek-poradników poświęconych pieniądzom i problemom konsumentów: „Przewodnika po domowych finansach” (2010 r.), „Jak inwestować i pomnażać oszczędności” (2012 r. oraz 2014 r.), „100 potwornych opowieści o pieniądzach” (2014 r.) oraz „Moje pierwsze kieszonkowe” (2016 r.). Pochodzi z Poznania. Z wykształcenia ekonomista, absolwent tamtejszej Akademii Ekonomicznej. Poza finansami interesuje się fotografią, historią najnowszą Polski, tenisem.
Prowadzący
Z rynkiem finansowym związany od 1993 roku, najpierw jako inwestor, później makler, a następnie dziennikarz i redaktor dzienników gospodarczych. Od 2012 r. jest redaktorem naczelnym Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”, a od 2016 r. pełni również funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”. W Gremi Media zarządza największym w kraju newsroomem ekonomicznym. Wcześniej, od 2000 r. przez siedem lat, dziennikarz działu gospodarczego „Gazety Wyborczej”. W tym czasie nominowany do nagrody Grand Press oraz uznany „Najlepszym dziennikarzem ubezpieczeniowym 2007 r.” przez Polską Izbę Ubezpieczeniową. Od 2007 r., przez sześć lat redaktor działu Inwestor w ”Pulsie Biznesu”. Był maklerem BM Banku BPH, a w latach 2010 – 2012 roku – członkiem zarządu, a następnie – Rady w Związku Maklerów i Doradców. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie.
Szymon joined Panattoni Europe in 2021 as Managing Director in order to set up and run the Fund’s operations in Poland and Europe.
Previously, Szymon worked at the Haitong investment bank where, as the Executive Director, he was responsible for structuring and implementing various transactions in the field of investment banking (M&A, DCM, ECM and structured finance), as well as in the private equity fund SINO-CEEF, where he was responsible for the CEE region, including fundraising, origination of investment transactions and relations with the governments of CEE countries. Previously, Szymon had also worked at ICBC bank, where he had been responsible for setting up and running banks operations in the CEE region, and at Citi bank, where he had worked in various areas of corporate banking in Poland, London and the CEE region.
Szymon studied at Cardinal Stefan Wyszynski University and Warsaw School of Economics in Poland as well as Henley Business School in Great Britain.
Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w branży mediów i rynku kapitałowym. Stworzyła od podstaw dział szkoleń i konferencji w Gazecie Giełdy i Inwestorów „Parkiet” oraz „Rzeczpospolitej”. W latach 2005-2012 kierownik a następnie dyrektor działu konferencji i szkoleń Presspubliki kierująca pracą kilkunastoosobowego zespołu. W 2012 r. dyrektor zarządzający w Instytucie Rynku Kapitałowego z Grupy Kapitałowej GPW S.A. W latach 2012-2013 dyrektor marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.W latach 2013-2020 prowadziła działania komunikacyjne, zarządzała sytuacjami kryzysowymi oraz odpowiadała za relacje inwestorskie dla m.in. Polnord S.A, GPW S.A. , CFA Society Poland, Złota 44, Blue City, Grupa Jarczyński, Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii. W latach 2015-2017 rzecznik prasowy Polnord S.A. Ukończyła kurs maklera papierów wartościowych, kurs analityka giełdowego oraz szkolenia z zakresu autoprezentacji w mediach. Współtwórca wielu projektów edukacyjnych. Absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie.